Pazartesi, Eylül 10, 2012

Hoppaa


3 gündür yine yapışık ikizlere bağladık Alya ile. Faranjit başlangıcı dedi doktor memeden başka birşey yemiyor ve memeden başka birşey ile ilgilenmiyor! Sanırım Alya'nın 2 yaşına kadar geçirmedigi hastalık kalmayacak! Neyse artık alıştık hastalıklara bundan bahsetmeyecektim bile ama haftanın ilk iş günü işe gidemeyip dahası ben şu satırları yazarken kucağımda uyur vaziyette olunca miniğim aklım pek öyle uzaklara da gidemedi malum!

Bu sefer tek tesellim Alya'nın artık herseyi, hastalığını ateşini şurubunu bile algılayacak ve anlatacak derecede konuşuyor olması:
"üşüdük"(1.çoğul kullanıyor Alya kendi için) dedi atesi çıkarken,
"terledik" dedi çıkardık kıyafetlerini
"ateşin var" dedik sabaha karşı ateşten yanarken, elini başına koydu "ateşş" dedi,
"şurup içince düşecek ateşin" dedik "hoppaa" dedi ateşin öyle düşeceğini düşünerek, sabaha karşı gülmekten kırdı geçirdi bizi ve bu zamana kadar ağladığı için açılan ağzından tıktığımız şurubunu hiiç ses cıkarmadan içti, inanamadık. Sanırım Alya 17. ayını tamamladığı cumartesi günü artık bebeklikten çocukluğa geçiş yaptı.

Ve böylece başladı bu hafta da. Sağlıklı ve mutlu bir hafta dilerim hepinize.

20 yorum:

 1. çok geçmiş osun. cümlelerine bayıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler uyuyan güzel, sevgiler

   Sil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Oyy kıyamam ben ona, ateşini severim:))

  YanıtlaSil
 4. Çok çok geçmiş olsun tatlı Alya'ya, böyle zamanlarda daha mı şirin oluyor konuşmaları ne:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim çokoprens'in annesi, evet sanki, insan bir de hiiç kıyamıyor ki :)

   Sil
 5. Nazlııııı... Bu nedir böyle anlamıyorum. Tesadüfe bak! Ada'yı gecen hafta bir gece acile götürdük ateşten vede doktor faranjit dedi :(
  Kıyamam. Sizede çok gecmiş olsun
  Alya'nın konuşmaasına çok seviniyorum. Darısı başımıza :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emrecimm o halde salgın var demek yine, salgın varsa Alya o salgından kapmassa olmaz zaten :) Çok çok geçmiş olsun Ada'ya da! Biz bu sefer Ibufen verdik, baya etkili, biliyosundur belki? Darısı başınıza canım, o tek tek kelimeleri birleştirir yakında inşallah :)

   Sil
 6. Bütün bebişler hasta olmuş kıyamam:(Benimki de 3gündür ateşli,bizim ilk hastalığımız çok zormuş.Geçmiş olsun,konuşmasına bayıldım,maşallah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa sizde mi! Çok geçmiş olsun, haklısınız ilk hastalık çok tedirgin geçiyor ama sonra o kadar alışıyorsunuz ki yapılacaklar da belli oluyor:) Allah büyük hastalık vermesin tabi. Çok teşekkürler, öperim

   Sil
 7. ama ben sana kıyamam kı usuduk mu ay ıcım gıttı canım benımm ya obnlar uff olmasın bız olalaım :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet Yasemincim öyle düşünüyor insan, onlara olmasın bize olsun:(

   Sil
 8. Cok gecmis olsun. :) ama cok tatli, usuduk filan demesi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Gülcüm, komik di mi:)

   Sil
 9. nazlıcım çoook geçmiş olsun. ve diğer hasta bebekleri olan annelere de tabi :) minicik bünyelerde faranjitin olması niye :((( bu arada ateşin düşmesini hoppaa diye yorumlamasına öldüm bittim ;) işte bu mükemmel bir duruluk...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ya mathkece niye böyle hastalık! üstelik çok sık hastalık, artık her ay başka bir hikaye :( ben de bayılıyorum çocukların yaratıcılığına :)

   Sil
 10. öyle biz biz diye konuşuyormuş ya benim bile ateşim çıktı, hasta oldum gibi hissettim. Ateşin hoppaaa diye hemen düşsün Alyacık da patpatlarını yiyip gezmeye başla yine.

  Sana da kolay gelsin Nazlıcım. Hastalık zor:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Çok teşekkürler Tubacım, anne de hasta oluyor gerçekten çocuk hasta olunca, neyse bugün artık daha iyi, zor kısmı bitti sanırım :)

   Sil
 11. Geçmiş olsun...
  Ne bebeği, kocaman olmuş artık. Ne ara bu kadar büyüdü? Ben kaç aydır takip ediyorum daha bu blogu... Bir yerden sonra yavaşlar umarım, yoksa yetişmek mümkün değil:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Engin, öyle değil mi gerçekten de durmasa bile yavaşlasın bari zaman :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...