Cuma, Mart 22, 2013

yaramaz trafik lambası ve ornitorenk


Alya artık kitapları kendi okumaya başladı. Önceleri bir başına bakardı, sabırsızlıkla atlar sayfaları, bir de sonuna bakar fırlatır atardı. Şimdi sayfa atlamıyor. Tek tek ve özenle çeviriyor sayfaları, ben biraz hızlı gitsem kızıyor.

Buarada Alya'ya aldığımız açev basımlı son kitabın adını söylemek istiyorum size, bahsi geçen hayvanı tanıyan varsa bir adım öne çıksın lütfen:

kendini arayan ornitorenk!


nedir ornitorenk? hem karada hem denizde yaşayabilen gagalı bir memeli! kitapta başını taşa vurup hafızasını kaybeden ornitorengin kim ve nereye ait olduğunu bulmaya çalışması ise epey varoluşsal göndermelerle dolu, ben bile merakla okudum!

daha 2 yaşına gelmeden böyleyse okula başlayınca neler olacak çok  merak ediyorum.

güzel parıl parıl bir cuma olsun...

14 yorum:

 1. Fıstık bu kız.Bizim için de birkaç ay daha gerekli demekk i dikkatilce okumak için.Ornitorenki reklamın birinde soruyorlardı ordan merak edip öğrenmiştim.çok şaşkın bir tipi var ördeğimsi hayvancağızın.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet herşeyin zamanı geliyor:) öyle mi görmedim ben o reklamı, evet aynı dediğin gibi şaşkın tatlı görünüyor hayvan :)

   Sil
 2. Biz de 'Bu kuyrukla ne yapardın ' kitabıyla öğrenmiştik ornitorengi.. Bu yavrular sayesinde daha neler öğreneceğiz acaba.. Böyle ilgili dinleyince bayılıyorum okumaya, umarım zamanla azalmaz ilgileri..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle daha neler çıkacak karşımıza kim bilir :)) öperim

   Sil
 3. ayyy bayıldımm ben fotoğrafa. arkadan gözüken yeşillikler. Eviniz mi orası Nazlı? hasta oldumm. Bu arada ornitorenk'i ortaokuldaki ingilizce kitabımızdan öğrenmiştim ben :)) ama Bera'la birlikte hiç bilmediğim hayvanlar öğrendim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Selcencim evimiz :) oo sen hızlısın :) tabi ben de heyecanla bekliyorum kimbilir daha ne hayvanlar daha neler çıkacak karşımıza :)

   Sil
 4. ornitorenk şu disney de yayınlanan fineas ve förbdeki şey.. çok severim ben o çizgi filmi.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) biz henüz o aşamaya yükselememişiz, pepe'de takıldık şuara, herhalde fineas förb dediğin ilginç isimli çizgifilm zamanımız da gelecek :)

   Sil
 5. Bloğunuzla yeni tanıştım. Benim de 17 aylık bir kızım var, Melisa. Ornitorenk ne ben de ilk kez duydum:) Sanırım bu minikler bize çok şey öğretecekler. Alya prensese ve size sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, hoşgeldiniz, Allah bağışlasın, Melisa ismini çok severim epey düşünmüştüm ben de :) Sevgiler

   Sil
 6. Ben de küçük yürek sayesinde öğrenmiştim ornitorenk'i. Anaokuluna giderken küçük yürek sanırım 4 yaşında idi o zaman...
  Bayılıyorum bu sürpriz kendiliğinden öğrenmelere....:)
  Sevgili Nazlı varoluşsal göndermeler dedin, merakımı tetikledin....:)bakalım nereden alabiliyormuşuz bu kitabı
  Güzeller güzeli Alya'ya ise ne söyleyeyim , ahhhh o kendi kendine okumalar, maşallah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer bulamazsanız biz size gönderelim olur mu?

   Sil
 7. Maşallah maşallah... dua ediyorum Tibet'te okumayı sevsin diye, hiç oralı değil velet! :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) her çocuğun ilgi alanı farklı oluyor işte :) öperim kocaman

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...