Cuma, Ağustos 08, 2014

Bozcaada


 


 
 
Bozcaada çok popüler oldu son dönemde, daracık sokaklarındaki rum evleri, renkli sandalyeleri ile çok tatlı bir ada.
Bozcaada'nın güzelliği bir kenara farkettim ki daha çok çocukları çekmişim kaldığımız 4 günde, 2 çocuklu ilk tatilimizdi, liseden arkadaşım Sühan da benim gibi, fotoğraf delisi, ikimiz her bulduğumuz fırsatta çocukların peşinden alıyorduk soluğu sokaklarda.
Bizim oradayken en ihtiyaç duyduğumuz bilgiyi paylaşmak istiyorum sizinle; buz gibi harika denize eşlik eden plaj önerileri, özellikle çocuklular için.
 
Ayazma Plajı:
Parasız, müthiş, alabildiğine büyük ve kum, arkasında yemek yiyebileceğiniz yerler var, herkesin bildiği söylediği plaj, burası cepte.
 
Ataol Beach & Tatil köyü:
Paralı, dışardan yeme içme getirmek yasak, taşlı, pek önermiyorum plaj olarak, ancak konaklama klubeleri var, onlar sevimli.
 
Akvaryum Plajı:
Parasız, kumsal güzel, kapalı koy olduğu için deniz sakin ve nispeten daha ılık, ama yine kapalı koy olduğu için Bozcadaa'nın o tertemiz harika plajları gibi güzel ve temiz değil deniz, kendi şemsiyeniz olması şart.
 
Çayır Plajı:
Parasız, müthiş, favorim, kumsal, bakir, pek kimse yok, rüzgarında 2 çocuk da uyudu 3 saat, yani değmeyin keyfimize ana-baba olarak:) ama kendi şemsiyeniz olması şart yine, üstelik harika da bir gün batımı yaşayabilirsiniz.
 
 
Ama asıl bir de gün batımı için şarabı, peynir tabağını kapıp merkezden, rüzgar gülleri yamacındaki Polente'de olmalı bir akşam mutlaka.
Gece 10 gibi artık son araba kalınca hareketlendiğimizde gördüğüm gökyüzünü, yıldızları, Samanyolunu daha önce hiç böyle görmemiştim, çok etkileyici.


 
 
ve ilk dondurma Bozcaada'ya kısmetmiş.
 
Nasıl beklettim diye soruyorlar bu yaşa kadar, bizimki kurabiye canavarı, dondurmanın da kornet kulahına bayılıyordu, çok küçükken denetmiştik de çok soğuk gelmişti, bir daha da dondurma onun için kulah demek oldu, pek fazla da bişi yapmamız gerekmedi yani, bu güne kadar.Alya için Bozcaada:
 
"- Yiğitler vardı tatilde, onlar üst katta kaldı, biz alt katta.
Bir de ben dondurma yedim, hem de çikolatalı."
 

10 yorum:

 1. Fotoğraflar mı şahane, çocuklar mı bilemedim :) Alya en şahane der ve kaçarım :)

  YanıtlaSil
 2. harika fotoğraflar eşliğinde harika bir bozca ada bilgisi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. işine yarar belki birilerin Nihalcim, öperim çok

   Sil
 3. Gecenin şu saati aklıma düştün be güzel:)) bakim dedim neler yazmış. Nasıl bir tebessümle ve heyecanla okudum yazını:)) ayy çok özledim ben be güzel:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne muhteşem bir geziydi, hep gidelim, bi daha gidelim, mayaya gidelim :)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. çok teşekkürler, biraz geç olmuş olsa da:)

   Sil
 5. Ahh gün batımı.. Fotoğraflar çok güzel. Alya hepsinden güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. senin arkadaşlığın da özlemcim hepsinden güzel, çok sevgiler Çanakkale'ye

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...